Наслов за најдобри сајтови за крипто коцкање
Ти добиваш:
100% бонус за депозит до $1,000 + 50 бесплатни вртења
Рејтинг 5.0
5.0
Ти добиваш:
Ексклузивни бонуси со приклучување кон нивниот ВИП клуб
Рејтинг 4.8
4.8
Ти добиваш:
100% бонус за депозит до 5 БТК
+ 100 бесплатни вртења
Рејтинг 4.5
4.5
Ти добиваш:
100% бонус за депозит до 500 ЕУР + 100 бесплатни вртења
Рејтинг 4.0
4.0
Ти добиваш:
100% бонус за депозит до 500 ЕУР
Дневни подароци и кешбек, и ако успеете да се придружите на нивниот ВИП клуб, можете да очекувате да добиете уште попрофитабилни бонуси
Рејтинг 4.0
4.0
Ти добиваш:
300 бонус вртења без облози
Рејтинг 3.8
3.8
Ти добиваш:
Добијте до 50% провизија на секој облог што го ставате
Рејтинг 3.8
3.8
Ти добиваш:
До 15% рекбек на сите ваши облози!
Рејтинг 3.8
3.8
Ти добиваш:
200 слободен врти
За обложување 5 mBTC
Рејтинг 3.8
3.8
Ти добиваш:
200% бонус за депозит до 300 евра
Рејтинг 3.8
3.8
Ти добиваш:
Бесплатно зголемување на враќањето на RooWards
Рејтинг 3.8
3.8
Ти добиваш:
100% бонус за депозит до 5BTC и 100 бесплатни вртења
Рејтинг 3.8
3.8
Ти добиваш:
ВИП програма, прогресивни џекпот и ниски рабови на куќата
Рејтинг 3.8
3.8
Станувате до:
300 ЕУР + 100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ
Рејтинг 3.8
3.8
Ти добиваш:
Бесплатна филијала на градите со до 80,000 монети (50 американски долари)
Рејтинг 3.8
3.8
Ти добиваш:
100% Бонус за депозит до $ 1000 $
Рејтинг 3.8
3.8
Добредојдовте на понудата:
100% бонус
Бонус за нови играчи
До 5 BTC/BCH/ETH или 1000 USDT!
Рејтинг 3.3
3.3
Ти добиваш:
125% бонус за депозит + до 30% ВИП неделен кешбек
Рејтинг 1.0
1.0

Најдобри сајтови за коцкање со крипто За 2023

Постојат многу различни типови на страници за крипто коцкање таму. Некои ви дозволуваат да се обложувате на спорт, други ви дозволуваат да се обложувате на акции, некои ви дозволуваат да се обложувате на политика итн. Но, она што ги прави уникатни е фактот дека сите прифаќаат криптовалути како плаќање. Ова значи дека не треба прво да ги конвертирате вашите пари во фиат валута, што може да потрае со денови или недели во зависност од тоа каде живеете.

Лиценцирање, безбедност и правичност

Повеќето земји имаат закони кои го регулираат онлајн коцкањето, што значи дека е важно да проверите дали вашата земја дозволува онлајн коцкање. Некои земји воопшто не дозволуваат каква било форма на коцкање, па можеби ќе сакате да ги избегнете. Во други земји, дозволени се само одредени форми на коцкање, како што се покер, казино игри, спортско обложување итн. Исто така, добра идеја е да барате искуство за коцкање преку Интернет со лиценца издадена од реномирана власт. Користењето лиценцирано казино е многу важно!

Безбедноста на вашите лични информации е уште една работа што треба да се земе предвид при изборот на страница за крипто коцкање. Проверете дали страницата користи технологија за шифрирање SSL за да ги заштити вашите податоци додека вршите трансакции. Исто така, проверете дали страницата нуди автентикација со повеќе фактори, што значи дека ќе треба да внесете дополнителни акредитиви за најавување освен само вашата адреса за е-пошта.

Промоции и бонуси

Сајтовите за крипто коцкање нудат бонуси за казино на нивните крипто играчи. Овие бонуси доаѓаат во различни форми, вклучувајќи бесплатни вртења, бонуси за депозит, бонуси за упатување и многу повеќе. Секогаш треба внимателно да ги прочитате условите за овие промоции пред да се регистрирате. Најчесто, овие бонуси бараат од вас да обложите одредена сума на средства на страницата пред да го добиете бонусот. Ако победите, добивате плата врз основа на оригиналната сума на пари што сте ја ставиле плус сите добивки од следните рунди на играта.

Најдобрите страници за крипто коцкање обезбедуваат и редовни промоции за да ги задржат заинтересираните нивните крипто играчи. Многу пати, овие промоции вклучуваат специјални настани, турнири, подароци, бонуси за депозит и многу повеќе. Некои веб-страници дури подаруваат Биткоин или Етереум секој месец! Ова е најчесто кај лојалните играчи, кои често добиваат многу дарежливи бонуси.

Прифаќање на криптовалути

Во моментов има над 1,000 криптовалути достапни денес, и секоја од нив има свои предности и недостатоци. На пример, Биткоинот е одличен поради ниските трошоци за трансакција, но потребни се околу 10 минути за да се потврди трансакцијата. Litecoin е одличен бидејќи е брз, но нема ни приближно толку волумен како што има Биткоин.

Некои луѓе претпочитаат да користат алткоини наместо Биткоин затоа што претпочитаат помали брзини на трансакции на овие монети. Други претпочитаат да користат биткоини бидејќи сметаат дека тоа е побезбедно од алткоините. Значи, навистина се сведува на предност. Важно е да се забележи дека криптото што го користите за депонирање е исто така истото крипто што ќе треба да го користите за повлекување крипто на повеќето онлајн казино игри.

Корисниците кои користат криптовалути обично се обидуваат да ги избегнат традиционалните валути како USD, EUR, GBP и CAD. Тие сметаат дека овие валути се премногу бавни, скапи и несигурни. Криптовалутите се децентрализирани, што значи дека ниту едно лице не ги контролира. Наместо тоа, тие се контролирани од милиони корисници кои работат на јазли (сервери) на нивните компјутери. Поради ова, криптовалутите се многу безбедни и не подлежат на инфлација.

Овие квалитети значат дека се совршени за онлајн казина. Бидејќи криптовалутите се целосно независни од владите, банките и централните власти, тие се безбедни од владина интервенција. Сè додека користите доверлива и доверлива веб-локација, нема да морате да се грижите дали ќе бидете измамени.

Придобивките од користењето крипто за коцкање

Има многу предности за користење на крипто за коцкање. Еден од нив е анонимноста. Ова значи дека не треба да го откривате вашиот идентитет на некој друг. Друга предност е тоа што ви овозможува да се обложувате каде било во светот без да се грижите за тоа каде живеете.

Друга придобивка е тоа што можете да се коцкате кога сакате. Нема ограничувања во кое време можете да ги ставате вашите облози. И нема потреба да чекате до следниот ден за да видите како испадна вашиот облог.

Кога станува збор за приватноста, можете да изберете да останете анонимни или не. Ако одлучите да се најавите на вашата сметка анонимно, тогаш нема да морате да се грижите дали вашата IP адреса ќе биде следена.

Повеќето страници за крипто коцкање нудат и голем избор на игри, кои сигурно ги вклучуваат вашите омилени игри како што се слотови, рулет, блек џек, бакара, покер, гребење карти и повеќе - сите казина наведени на нашата страница, се разбира нудат целосно фер игри.

Спортско обложување со Crypto

Криптовалутата е патот на иднината. Тоа е нова технологија која направи револуција како луѓето ќе можат да разменуваат вредност во блиска иднина, и таа е веќе тука. Добрата вест за спортските обложувалници е што тие сега можат да ја користат својата омилена криптовалута како алтернативен начин на плаќање кога ставаат облози на спортски настани. Оваа страница ќе објасни зошто треба да размислите за користење крипто за вашите потреби за обложување.

Најдобри Crypto Casino Games

Најдобриот crypto games се оние кои нудат високо ниво на возбуда и забава. Најпопуларните онлајн казина ги нудат овие типови на игри веќе подолго време, но сè уште има простор да расте во оваа област. Ако сакате да играте најдобро крипто казино игри, тогаш треба да ја проверите нашата листа погоре. Ова ќе ви помогне да ги најдете најдобрите страници со најголем број достапни игри со највисоко оценети. Ние исто така обезбедуваме информации за секоја игра за да можете да донесете информирана одлука кога станува збор за изборот на вашата омилена локација.

Широк избор на слот игри

Слот игрите се најпопуларната казино игра. Тие имаат широк спектар на различни теми и дизајни, кои може да се најдат на која било онлајн казино платформа. Слот машините ви нудат одлична можност да освоите големи пари без да потрошите многу време или труд. Треба само да го притиснете копчето за центрифугирање и да почекате да се појави вашиот среќен број на горниот дел од екранот. Ова е местото каде што ќе видите колку монети сте освоиле или изгубиле во текот на тој конкретен круг. Ако сакате да репродуцирате повеќе од една машина, можете да го сторите тоа со притискање на копчето „Спин повторно“.

Постојат неколку видови на слотови достапни на пазарот денес. Некои од нив вклучуваат:

Класични слотови - ова се најстариот тип на слотови. Тие обично имаат 3 ролни и 5 линии за плаќање.

Слотови со повеќе линии - Овие се слични на класичните слотови, освен што имаат повеќе редови наместо пет.

Прогресивни слотови - Овие се многу слични на слотови со повеќе линии, освен што им дозволуваат на играчите да освојуваат награди додека се вртат.

Бонус рунди – Ова се бонус кругови кои им даваат на играчите дополнителни шанси да освојат поголеми награди.

Видео слотови - Ова се слотови базирани на видео кои доаѓаат со анимирана графика и звучни ефекти.

Прогресивни џекпотови - Ова се слотови за џекпот кои постојано растат со текот на времето.

Тим за поддршка на клиенти

Повеќето казина за криптовалути нудат поддршка за разговор 24/7. Тие обично имаат посветен тим за услуги на клиентите кој е подготвен да одговори на сите ваши прашања. Дополнително, некои од највисоко оценетите страници за крипто коцкање нудат и телефонска поддршка за да можете директно да ги повикате ако некогаш ви треба помош за нешто. Повеќето тимови за услуги на клиентите работат деноноќно за да не треба да се грижите дали ќе фатите некого кога е доцна навечер.

Главни даватели на онлајн игри за коцкање

Достапни се многу различни видови на игри, вклучувајќи онлајн слотови, игри на маса, спортско обложување, покер, гребење и други. Некои од најголемите провајдери вклучуваат:

 • NetEnt

Креатори на легендарни наслови како што се Starburst и Gonzo's Quest, заедно со други популарни слотови како Book Of Ra, Cleopatra и Mega Moolah. Тие секогаш создаваат игри кои се добро прифатени од заедницата.

 • BetSoft

Еден од најпознатите развивачи на софтвер во индустријата за онлајн коцкање, BetSoft е познат по создавањето на некои од најзабавните казино игри наоколу. Нивните титули вклучуваат класици како Блек Џек, Рулет, Бакара и Зарове.

 • PlayTech

Водечки снабдувач на решенија за игри, PlayTech е одговорен за некои од најуспешните слот машини некогаш создадени. Тие се и креатори на прогресивни џекпотови како Mega Moolah, која е една од најголемите џекпот награди во светот.

 • MicroGaming

Една од најстарите компании во бизнисот, Microgaming сè уште е силно по сите овие години. Тие се специјализирани за обезбедување на висококвалитетни казино игри, и мобилни и десктоп.

 • Еволуција

Вистински гигант во индустријата. Силно седат на повеќето живи блек џек и рулет, тие се исто така исклучително познати по популарните игри како Crazy Time, Monopoly Live и Lightning Roulette. Навистина создавајќи искуство што ја менува играта со нивните ексклузивни игри.

Изберете доверлива локација за крипто коцкање

За да се коцкате безбедно и безбедно, мора да изберете реномирана платформа. Ова значи да се избере оној кој нуди фер шанси, сигурни трансакции и безбедно опкружување. Некои платформи нудат бонуси за новите играчи, па затоа секогаш вреди да се провери што имаат да понудат.

Никогаш не треба да депонирате повеќе пари отколку што планирате да потрошите во даден момент. Во спротивно, можете да изгубите сè. 

Услови за плаќање преку онлајн казино

Секое казино таму има свои правила, што ги вклучува неговите услови за плаќање.

Некои примери од нив може да бидат:

 • Минимални исплати
 • Минимален депозит
 • Прифатени криптовалути
 • Такси за повлекување
 • Надоместоци за депозит
 • Максимални неделни и месечни износи за повлекување

Минимум на депозити

Најдобар начин да дознаете повеќе информации за тоа како функционира одредено казино е да ги прочитате неговите услови. Исто така, треба да бидете сигурни дека знаете точно во што се впуштате пред да се регистрирате во онлајн казино.

Често поставувани прашања

Како да користите Crypto Gambling сајт и да купите Crypto?

Со воведувањето на крипто, луѓето сега имаат пристап до обложување на онлајн казино игри без да се грижат за размена на валути. Всушност, повеќето од најдобрите страници за крипто коцкање прифаќаат Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Dogecoin, Monero, Ripple и Zcash.

Дали сите страници за крипто коцкање се безбедни?

Постојат многу различни типови на крипто-казино сајтови таму, па затоа е важно да знаете што нудат. Некои ќе прифатат само Биткоин, некои ќе земат каква било форма на дигитална валута, а други ќе ги прифатат и двете. Исто така, вреди да се провери дали страницата нуди бонус или бесплатни вртења. Овие бонуси може да ви дадат голема предност во однос на конкуренцијата.

Како да испратам крипто?

Испраќањето пари преку криптовалути е лесно. Сè што треба да направите е да пронајдете услуга што ја прифаќа и потоа да префрлите средства на адресата обезбедена од берзата. Некои услуги ќе наплаќаат такси за ова, затоа проверете ги условите и правилата пред да се регистрирате. Кога вашиот крипто-паричник е целосно поставен, подготвени сте да го направите вашиот прв крипто депозит - Среќно со вашиот нов начин на плаќање.

Дали е можно да се повлече крипто од онлајн-локациите за коцкање?

Да, повеќето онлајн казина ќе ви овозможат да ги повлечете вашите добивки назад на истиот начин на плаќање што го користевте за вашиот депозит. Покрај тоа, некои онлајн казина нудат бонуси, што значи дека ви даваат дополнителни пари ако се коцкате на нивната локација. Овие бонуси може да доаѓаат во форма на бесплатни вртења, враќање на готовина или процентуален бонус за совпаѓање.

Дали е вистина дека страниците за крипто коцкање имаат полош RTP?

Не, ова не е вистина. Повеќето страници за крипто коцкање имаат слични стапки на исплата како и другите форми на коцкање. Во многу случаи, дури нуди и подобри RTP, поради фактот што имаат помали оперативни трошоци.

Може ли да им верувам на крипто казина?

Кога станува збор за доверба на страницата за крипто коцкање, тоа навистина зависи од операторот. Има многу непријателски оператори кои ќе ги измамат корисниците од нивните тешко заработени пари. Сепак, постојат и легитимни оператори кои обезбедуваат одлична поддршка за корисниците и помагаат секогаш кога е потребно. Секогаш е најдобро да ја истражите секоја локација темелно пред да депонирате пари. Сајтовите што ги наведуваме на нашата страница, се разбира, се проверени и се погриживме да наидете само на казина на кои можете да им верувате.

Што е блокчејн технологија?

Блокчејновите се дистрибуирани книги кои снимаат трансакции помеѓу страните. Тие им овозможуваат на корисниците да ги проверуваат трансакциите без да мораат да си веруваат еден на друг. Ова ги прави корисни за работи како што се следење на сопственоста на средствата, обезбедување дека тие не се двојно потрошени и евидентирање гласови.

Можеш ли да играш дилерски игри со криптовалути?

Да ти можеш! Многу онлајн казина ќе ви овозможат да депонирате криптовалути, а потоа да се обложувате на игри како рулет, блек џек, бакара, глупости и покер.

Дали е можно да се коцка со Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash (BCH) е алтернативна верзија на Bitcoin. Биткоин Кеш се разликува од БТК бидејќи вклучува функции дизајнирани да ја подобрат брзината на трансакцијата и да ги намалат надоместоците. Како резултат на тоа, повеќе одговара да се користи како средство за размена отколку складирање на вредност. Можете да го користите за коцкање исто како и секој друг вид криптовалута.

Дали е можно да се купат криптовалути со кредитни картички?

Да, преку провајдери како што се MoonPay, и UTORG. Двете овие компании нудат инстант купувања на криптовалути преку кредитни картички.

Дали е безбедно да ја користам мојата дебитна картичка за купување криптовалути?

Сосема е во ред да ја користите вашата дебитна картичка за купување криптовалути. Дебитните картички се регулирани од финансиски институции, што значи дека тие следат строги правила за тоа колку пари можат да потрошат. Ако сакате да бидете сигурни дека вашата картичка нема да биде блокирана, тогаш погрижете се да не го надминете дневниот лимит на трошење.

Дали сите криптовалути се еднакви кога станува збор за коцкање?

Не воопшто. Различни монети имаат различни својства, вклучувајќи нестабилност, ликвидност и сигурност. На пример, Bitcoin често се поврзува со висока нестабилност, додека Litecoin има тенденција да биде постабилен. При изборот на паричка за коцкање, важно е да размислите какво искуство сакате.

Како да ги повлечам моите добивки?

Сајтовите за крипто коцкање дозволуваат повлекувања директно до вашиот крипто-паричник. Некои ќе бараат доказ за идентитет, други не. Погрижете се внимателно да ги проверите условите и условите пред да направите повлекување.

Кој е најдобриот начин да ги повлечам моите добивки? Може ли да уплатам во фиат?

Постојат два главни начини да ги повлечете вашите добивки: директно во фиат или индиректно во друга крипто. Директното повлекување во фиат значи дека ги испраќате вашите средства во берза, која ги претвора во фиат валути. Индиректното повлекување во фиат вклучува испраќање на вашите добивки на адреса што припаѓа на размена. Размените вклучуваат Coinbase, Kraken, Bitfinex, Binance и Gemini. Откако ќе ги повлечете вашите добивки, треба да ги претворите назад во друга форма на дигитална валута.

Како работат Bitcoin казина?

Биткоин казината се најпопуларниот начин за играње онлајн. Можете да ги користите вашите биткоини за да се коцкате и да освоите вистински пари. Овие страници имаат многу игри, но имаат и некои уникатни карактеристики што ги прават да се издвојуваат од другите страници за коцкање. Со оглед на тоа што Биткоинот е меѓу најпопуларните криптовалути, постојат многу опции од кои можете да изберете.

Што е Bitcoin казино?

Биткоин казиното е онлајн-страница каде што можете да се натпреварувате со биткоини наместо со фиат валута. Главната разлика помеѓу традиционалното казино и биткоин казиното е тоа што не постои централна власт што ја контролира играта или системот за плаќање. Наместо тоа, сите трансакции на страницата се случуваат peer-to-peer (P2P). Ова значи дека кога депонирате средства на сметката, тие одат директно до лицето кое го поседува дигиталниот паричник што ги држи средствата. Истото важи и кога ги повлекувате вашите добивки.

Играјте видео покер со криптовалути

Ако изберете да играте видео покер, треба да знаете дека поголемиот дел од времето ќе изгубите. Вистина е дека некои играчи може да имаат профит, но повеќето луѓе на крајот го губат целиот свој stake. Меѓутоа, ако сте спремни да ризикувате, потенцијално би можеле да остварите мал профит.

Кои се најдобрите видови видео покер игри?

Најдобрите видови видео покер игри се оние кои вклучуваат поризични раце. Тие вклучуваат Jacks or Better, Bonus Poker, Double Bonus Poker, Deuces Wild, Joker Poker и Tens or Better.

Може ли да играм видео покер без да преземам ништо?

Дефинитивно не ви треба никаков софтвер за да играте видео покер. Всушност, постојат многу веб-локации каде што можете да играте видео покер без да преземате ништо.

Крипто казина против традиционални казина

Традиционалните казина постојат уште од античко време, и тие сè уште остануваат еден од најпопуларните начини за обложување денес. Тие нудат фантастични шанси, неверојатна забава и широк спектар на игри.

Меѓутоа, кога станува збор за крипто коцкањето, работите се сосема поинакви. За разлика од традиционалните онлајн казино сајтови, овие сајтови не бараат од играчите да платат ништо однапред. Наместо тоа, тие се потпираат на блокчејн технологија за обработка на трансакциите. Ова ги прави исклучително безбедни, како и нуди инстант повлекувања.

Сајтовите за крипто коцкање се целосно транспарентни, што значи дека сè е снимено на блокчејнот. Играчите можат точно да видат каде одат нивните пари и можат да ја следат секоја трансакција што се случува. Истото не може секогаш да се каже за традиционалните локации за коцкање.

Оваа транспарентност е нешто што не може да се најде во традиционалните казина. Ако сакате да се осигурате дека вашите депозити одат кон отплата на вашите долгови наместо да ги обложувате џебовите на некој друг, тогаш треба да изберете онлајн казино со добра репутација. Ние нудиме голема разновидност на рецензии за казино на нашата страница и се надеваме дека ќе го најдете совршениот преглед на казиното за вашите потреби.

Како ги рангираме врвните веб-страници за крипто коцкање

Постојат многу различни типови на крипто-казино сајтови таму, па затоа е важно да знаете во кој тип сакате да играте. Некои нудат широк спектар на игри, други се специјализирани само за една игра. Некои се засноваат на блокчејн технологија, некои не. Сите тие ќе побараат од вас прво да уплатите пари на вашата сметка. Ние го базираме нашето рангирање на долга разновидност на различни фактори, како што се брзината на повлекување, максималните облози, изборот на игри, бонуси и многу повеќе.

Заклучок: Кои се најдобрите страници за крипто коцкање?

Постојат многу различни видови на крипто казина таму, а секое нуди свој уникатен сет на функции. Треба да бидете сигурни дека ќе најдете локација што одговара на вашите потреби. На пример, ако сакате да играте за вистински пари, тогаш треба да барате угледно казино како што е покриено на оваа страница.

Се надеваме дека оваа статија ви помогна да одлучите дали сакате или не да пробате крипто коцкање. Има многу одлични опции на располагање, така што не треба да имате проблем да пронајдете локација што ги исполнува сите ваши барања.

содржина Скриј
1 Најдобрите сајтови за коцкање со крипто за 2023 година
1.12 Често поставувани прашања
en English
X